Lai pārliecinātos par šiem pētījumiem reālajā dzīvē, expertenough.com autors iesaka izmēģināt trīs produktivitātes celšanas stratēģijas, kas liek izkāpt no komforta zonas:
1. Dariet to, kas nenāk viegli
Apzināta treniņa atslēgas vārds ir diskomforts, kas rodas no tā, ka veicat uzdevumus, kas sniedzas ārpus jūsu pašreizējām spējām. Pazīstamu darbību atkārtošana liek justies labi, jo tās ir lietas, ko labi pārzināt, taču visbiežāk neļauj attīstīties.
2. Lai saglabātu produktivitāti, pārvaldiet savu enerģiju
Autors Tonijs Švarcs bieži runā par enerģijas menedžmentu, sasaistot to arī ar jau minēto apzināto treniņu. Kā piemēru viņš iesaka darba dalīšanu 90 minūšu ilgās sesijās, kam seko 15 minūšu pārtraukums. Viņš atsaucas arī uz Federālās aviācijas administrācijas pētījumu, kas pierādīja negatīvo noguruma ietekmi uz kognitīvajām spējām un darba grafika pārtraukumu nozīmi intensīvas koncentrēšanās un darba spēju saglabāšanā.
3. Izvairieties no reaktīvas rīcības, strādājiet ar ideāliem
Apzinātā praktizēšana nereti ir sāpīgs izaicinājums cilvēka ego. Neveiksmes ir nepatīkamas, tāpēc ērtāk ir ieņemt reaktīvu pozīciju, lai kaut ko «nesalaistu grīstē», nevis rīkoties proaktīvi un piespiest sevi mērķu sasniegšanai. Ceļā uz attīstību kļūdīties ir normāli, un no tā nav jācenšas izvairīties. Nav iespējams kļūt labākam, neizaicinot sevi un bez misēkļiem, šis ceļš nemaz nav iedomājams.
